پنجشنبه 27 مهر 1396  

1393/1/25 دوشنبه

با حضور جمعي از مسئولان شهرستان

كلنگ كتابخانه خيري در يزد به زمين زده شد

با حضور مديركل مشاركت‌ها و شهرداري‌هاي نهاد كتابخانه‌هاي عمومي، مديركل كتابخانه‌هاي عمومي استان و جمعي از مسئولان شهرستان يزد، ظهر شنبه 16 فروردين كلنگ ساخت كتابخانه و مجتمع فرهنگي خيّرساز «حاج غلامرضا سليميان» در يزد به زمين زده شد.

 
 به گزارش روابط عمومي اداره كل كتابخانه‌هاي عمومي استان يزد، «علي غياثي ندوشن» مديركل مشاركت‌ها و شهرداري‌هاي نهاد كتابخانه‌هاي عمومي كشور در آيين كلنگ‌زني اين پروژه اظهار داشت: استان يزد با اهتمام مردم و خيران يزدي به اقدامات خيرخواهانه، در زمينه ساخت مسجد، مدرسه و مسكن در كشور پيشتاز است و اميدواريم اين روند زمينه‌ساز ساخت كتابخانه‌هاي مطلوب و استاندارد در استان شود.
وي با اشاره به اينكه مشكل كمبود سرانه فضاي كتابخانه‌اي در كشور را تنها با همت و پشتيباني خيران مي‌توان حل كرد، افزود: اميدورايم با تشكيل انجمن‌ خيرين كتابخانه‌ساز در استان‌هاي مختلف، بتوان ظرفيت خيّري كشور را به سمت كتابخانه‌سازي و تجهيز فضاهاي موجود هدايت كرد.
«محمدحسين پارسائيان» مديركل كتابخانه‌هاي عمومي استان نيز در اين مراسم گفت: در سالي كه از سوي رهبر معظم انقلاب اسلامي به عنوان سال «اقتصاد و فرهنگ» ناميده شده است، بسيار خرسنديم كه اولين اقدام فرهنگي در حوزه كتابخانه‌هاي عمومي و ساخت مجموعه‌هاي فرهنگي در استان صورت گرفت.
وي ابراز اميدواري كرد: اين پروژه با مديريت جهادي و پشتيباني ويژه خيّر آن، تا پايان سال جاري به بهره‌برداري برسد.
گفتني است كتابخانه و مجتمع فرهنگي «حاج غلامرضا سليميان» در زميني به مساحت هزار مترمربع و دو طبقه در محله «مريم‌آباد» يزد احداث خواهد شد.
 
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (kguest)


Powered By Sigma ITID.